Zegarki dla dzieci

Wytrzymałe zegarki dla dzieci – ranking

Obecnie zegarek stanowi świetny i jednocześnie niezbędny dodatek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Podczas wybierania zegarka dla dziecka większość rodziców kieruje się jedynie kolorem oraz wyglądem. Należy jednak wiedzieć, iż oprócz samego wyglądu zegarek spełnia kilka innych funkcji. Dlatego też warto wiedzieć, czym powinien się charakteryzować i jak wybrać odpowiedni zegarek dla dzieci.

Czym charakteryzuje się odpowiedni zegarek dla dzieci?

Wbrew opinii niektórych osób wybranie zegarka dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Zegarki dla dzieci dzielą się na zegarki chłopięce oraz zegarki dla dziewczynek. Co więcej, występują w bardzo dużej liczbie wariantów kolorystycznych oraz różnią się od siebie budową, przez co trudno jest wybrać najlepszy dla swojego dziecka. Odpowiedni zegarek dziecięcy powinien charakteryzować się m. in:

  • Dobrze dobraną kolorystyką – w przeciwieństwie do osób dorosłych dzieci lubią żywe, jasne kolory. Według niektórych badań dziecko będzie bardziej skłonne wybrać zegarek o nieco niższych parametrach, ale posiadający różne kolory. W ten sposób ułatwiają one dzieciom naukę rozpoznawania oraz czytania godzin, dzięki czemu mają funkcję edukacyjną.
  • Czytelność – łatwy sposób odczytywania godzin jest kluczowym czynnikiem, który wpływa na atrakcyjność danego zegarka. Im mniej czytelny i zrozumiały dla dziecka zegarek poprzez np. brak cyfr na tarczy, tym mniejsza szansa, iż dziecko będzie chciało go nosić.
  • Wielofunkcyjność – kolejnym istotnym czynnikiem jest wielofunkcyjny zegarek. Oprócz samego pokazywania czasu dobrze, aby zegarek posiadał takie funkcje jak stoper, minutnik czy też np. był wodoodporny i wytrzymały na upadki lub uderzenia.
  • Cena – zegarek dla dzieci powinien charakteryzować się również dobrze dopasowaną ceną do jak najwyższej jakości wykonania. Dzieci bardzo szybko dorastają, przez co równie szybko zmieniają im się gusta i wówczas drogi zegarek po roku lub dwóch może przestać być atrakcyjny dla dziecka.

Przykłady odpowiednich zegarków dla dzieci

Na podstawie powyższych kryteriów można znacznie ograniczyć obszar poszukiwań zegarka dla swojego dziecka. Równocześnie w Internecie można znaleźć zegarki spełniające wszystkie powyższe kryteria. Po pierwsze ich budowa opiera się na silnych i trwałych materiałach, które są odporne na różne warunki. Co więcej, występują różnych wariantach kolorystycznych i o różnym kształcie, a ich cena jest jak najbardziej dopasowana do jakości wykonania. Do tego typu zegarków można zaliczyć m.in:

  • Zegarki marki „Casio” dla dzieci;
  • Zegarki marki „Timex” dla dzieci;
  • Zegarki marki „Ice Watch” np. Ice Watch Ice Duo, lub Ice Watch Ice Glam;

Wyżej wymienione marki zegarków są jak najbardziej przeznaczone dla dzieci – zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Przede wszystkim są one dostosowane pod względem kolorystyki. Można znaleźć zegarki w kolorach uniwersalnych, które są przeznaczone dla chłopców, jak i dziewczynek oraz w kolorach typowych dla dziewczynek np. pastelowe lub dla chłopców np. kolory ciemne i granatowe. Dodatkowo wszystkie z nich są zbudowane z twardych materiałów, dzięki czemu są wytrzymałe i posiadają długi okres gwarancji – nawet do 24 miesięcy. Co więcej, cena zegarków jest dostosowana do jakości wykonania funkcji, jakie posiadają i nawet pomimo zmieniających się preferencji wśród dzieci można co kilka lat bez problemu je zmieniać w podobnej cenie.

Najnowsze wpisy